Nagroda II stopnia
Budynki mieszkalne
(Grupa I)

Budynek mieszkalny wielorodzinny z garażem w Krakowie
przy ul. Jana Kaczary 9

Inwestor, generalny wykonawca:
Kierownik budowy:
Inspektor nadzoru:
Główni projektanci:

DOM-BUD M. Szafarski, Spółka Jawna, Kraków
mgr inż. Radosław Wilk
inż. Stanisław Czapla
mgr inż. arch. Ryszard Chmiest (architektura), mgr inż. Marcin Zasada (konstrukcja)

Budowę do Konkursu zgłosił: inwestor, generalny wykonawca.

Projektowany zespół mieszkalny składa się z siedmiu budynków mieszkalnych trzy- cztero- i pięciokondygnacyjnych, usytuowanych na terenie Prądnika w Krakowie.

Do konkursu został zgłoszony budynek nr 2b o pięciu kondygnacjach nadziemnych i jednej podziemnej, mieszczącej garaże, pomieszczenia techniczne i gospodarcze oraz komórki lokatorskie. Powierzchnia działki budowlanej wynosi 3266 m2, powierzchnia zabudowy 1569 m2, powierzchnia użytkowa 5179 m2, a kubatura budynku 25 484 m3. Budynek ma cztery klatki schodowe wyposażone w windy przystosowane dla osób niepełnosprawnych. W garażu podziemnym wydzielono boksy na samochody osobowe.

Fundamenty, ściany nośne i stropy oraz klatki schodowe i szyby windowe są żelbetowe monolityczne. Ściany wypełniające wykonano z cegły i pustaków ceramicznych lub wapienno-piaskowych. Ściany działowe w mieszkaniach są murowane z pustaków ceramicznych lub wykonane z płyt gipsowo-kartonowych na szkielecie stalowym. Zastosowano dach płaski ocieplony. Stolarka okienna jest drewniana, drzwi wejściowe do mieszkań antywłamaniowe, bramy garażowe – segmentowe.

Budynek został wyposażony we wszystkie niezbędne instalacje.

Całość prac wykonano w ciągu 20 miesięcy.