Nagroda II stopnia
Obiekty sportowe
(Grupa VIII)

Kompleks basenowy w Trzebnicy przy ul. Leśnej 5

Inwestor
Generalny wykonawca:

Kierownik budowy:
Inspektor nadzoru:
Główni projektanci:
Urząd Gminy Trzebnica
Przedsiębiorstwo Techniczno – Budowlane Nickel Sp. z. o.o., Jelonek koło Poznania, Suchy Las
inż. Rafał Dziuga
mgr inż. Zbigniew Zarzeczny
mgr inż. arch. Mariusz Szczuraszek, mgr inż. arch. Piotr Dominiczak (architektura), mgr inż. Ireneusz Osajda (konstrukcja)

Budowę do Konkursu zgłosił generalny wykonawca.

Inwestycja obejmowała budowlę wolno stojącego basenu krytego (w miejscu istniejących budynków z nieczynnym basenem) oraz basenów zewnętrznych, z takimi obiektami towarzyszącymi, jak boisko do siatkówki plażowej, plac zabaw dla dzieci, a także chodników, drogi wewnętrznej wraz z parkingiem dla autobusów i samochodów osobowych.

Kryty basen sportowy ma powierzchnię 313 m2, a basen rekreacyjny – dwa tory do nauki pływania oraz brodzik dla dzieci. Na zewnątrz kompleksu znajduje się część rekreacyjna. Basen kąpielowy w części otwartej ma powierzchnię ponad 700 m2. W części rekreacyjnej i odnowy biologicznej znajduje się zespół saun i inne urządzenia. W części podziemnej usytuowano kręgielnię z kawiarnią, zespół ftness oraz pomieszczenia techniczne.

Budynek został wykonany w sposób tradycyjny. Fundamenty i ściany fundamentowe zewnętrzne są żelbetowe monolityczne, a wewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych. Stropy są zespolone z prefabrykatami typu Filigran, a w części basenowej – w postaci płyt żelbetowych monolitycznych.

Konstrukcję nośną dachu nad halą basenową stanowią dźwigary z drewna klejonego o rozpiętości 9,9 i 19,9 m, a pokrycie – blacha trapezowa. W obiekcie, z wyjątkiem pomieszczeń natrysków i SPA, wykonano sufty podwieszane.

Obiekt został w pełni dostosowany dla osób niepełnosprawnych.

Budynki zostały wyposażone w niezbędne instalacje.

Całość prac wykonano w ciągu 27 miesięcy.