Nagroda II stopnia 
Osiedla mieszkaniowe i budynki mieszkalne o wartości do 40 mln zł (Grupa II)

Zespół budynków mieszkalnych wielorodzinnych z garażami podziemnymi i garażami indywidualnymi w części piwnicznej w Toruniu przy ul. 63 Pułku Piechoty 66-68 i 64

Inwestor: Młodzieżowa Spółdzielnia Mieszkaniowa, Toruń
Generalny wykonawca: „VIMAG” Sp. z o.o., Toruń
Jednostka projektowa: arch. Marek Rudnicki „projektowanie i nadzór”, Toruń
Kierownicy budowy: mgr inż. Andrzej Mowiński, mgr inż. Jakub Syrek
Inspektor nadzoru: inż. Krzysztof Meler
Główni projektanci: mgr inż. arch. Marek Rudnicki (architektura), inż. Leszek Wiśniewski (konstrukcja)

Budowę do konkursu zgłosił inwestor.

  

 

Zespół budynków jest zlokalizowany na osiedlu LETNIA. Jest to kompleks dwóch z trzech planowanych do realizacji budynków mieszkalnych wielorodzinnych. Budynki charakteryzują się dobrą funkcjonalnością rozwiązań, zapewniającą komfort i bezpieczeństwo użytkowników. Powierzchnie mieszkań są zróżnicowane. Do każdego z mieszkań zaprojektowano balkon lub taras, a w części piwnicznej ‒ halę garażową oraz komórki lokatorskie, garaże indywidualne, pomieszczenia na rowery i suszarnie. Zastosowano nowoczesne materiały i rozwiązania technologiczne, a najwyższa jakość wykonania gwarantuje wieloletnią niezawodność podczas eksploatacji. Wszystkie instalacje są zaprojektowane z uwzględnieniem wymagań w zakresie energooszczędności i ekologii. Na dachach budynków zamontowano panele fotowoltaiczne, które zapewnią zmniejszenie kosztów zakupu energii oraz redukcję emisji CO2 do atmosfery. Korzystny wpływ na zmniejszenie zapotrzebowania na energię elektryczną ma również oświetlenie LED z czujnikami ruchu na klatkach schodowych w części piwnicznej i garażach podziemnych. Budynki charakteryzują się unikatową formą architektoniczną. Kolorystyka elewacji sprawia, że bryła budynków wtapia się harmonijnie w otaczający krajobraz. Na szczególną uwagę zasługuje staranne zagospodarowanie terenu. Wokół budynków wykonano wydzielone powierzchnie terenów zielonych, z nasadzeniem zieleni niskiej. W bliskim sąsiedztwie budynków znajduje się park, szkoła, przedszkole, basen, taras z widokiem na Stare Miasto. Zastosowano żelbetowe ławy fundamentowe i ściany piwnic, stropy typu Filigran, nadproża prefabrykowane, ściany nośne z pustaków ceramicznych Porotherm 25, ocieplone styropianem grubości 20 cm, ściany wewnętrzne akustyczne z pustaków Porotherm AKU25, ściany działowe z pustaków Porotherm 8 i 12 cm. Dachy wykonano jako pogrążone z płyt korytkowych, ocieplone wełną mineralną grubości 40 cm, pokryte dwiema warstwami papy termozgrzewalnej.

Powierzchnia zabudowy wynosi 858,43 + 415,98 m2, powierzchnia użytkowa 1813,76 + 1175,40 m2, a kubatura budynków 11 433,00 + 6 303,00 m3. Całość prac wykonano w ciągu 16 miesięcy. 

Nagroda II stopnia

 •  

  Budynek mieszkalny wielorodzinny z garażem podziemnym

  Czytaj więcej
 •  

  Zespół budynków mieszkalnych wielorodzinnych z garażami podziemnymi

  Czytaj więcej
 •  

  NOWY GRABISZYN etap III – dwa budynki mieszkalne wielorodzinne

  Czytaj więcej
 •  

  Modernizacja Instytutu Techniki Cieplnej Politechniki Warszawskiej

  Czytaj więcej
 •  

  Przebudowa budynku Starej Spalarni w Poznaniu

  Czytaj więcej
 •  

  Hala sportowa przy Szkole Podstawowej

  Czytaj więcej
 •  

  Pracownia Przewrotu Kopernikańskiego

  Czytaj więcej
 •  

  Budowa zakładu przemysłowego dla CHEMNOVATIC Sp. z o.o.,

  Czytaj więcej
 •  

  Hala produkcyjno-magazynowa z częścią biurowo-socjalną

  Czytaj więcej
 • 1